Logowanie

Po rejestracji i zalogowaniu na lotdocelu.pl korzystaj z menu "Dla zalogowanych".Po rejestracji sprawdź pocztę. Wyślemy Ci link aktywacyjny. Sprawdź folder SPAM (śmieci). Jeśli przy próbie rejestracji "nic się nie dzieje", zmień Nazwę użytkownika, bo prawdopodobnie ktoś już taką wykorzystuje. Jeśli nie możesz sobie poradzić, napisz do nas - pomożemy Ci.

Statystyka

Użytkowników : 7604
Artykułów : 77
Zakładki : 27
Odsłon : 744989
Praktyka w 5 minut - Jak obliczyć ratę kredytu? Email
Wpisany przez Jacek Borowiak   

Niekiedy chcemy zaciągnąć kredyt lub pożyczkę. Zastanawiamy się czy będzie nas stać je spłacać z pensji, którą co miesiąc otrzymujemy. Jak to policzyć? Naucz się tego w 5 minut.

Na dole artykułu znajdziesz film, gdzie pokazuję jak łatwo możecie sami policzyć wielkość raty, nie musząc nikogo się o to prosić.

Jedna uwaga przed filmem.

Czasem do raty kredytu na dom/mieszanie trzeba doliczyć miesięczne opłaty za ubezpieczenie nieruchomości oraz ubezpieczenie na życie. Oprócz tego może dochodzić ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ale jeśli nie posiadamy dzisiaj kwoty równej 10-15% wartości nieruchomości, to czy na pewno powinniśmy brać kredyt? Skoro przez ostatnie lata nie potrafiliśmy oszczędzać, to czy będziemy potrafili spłacać raty miesiąc w miesiąc po 1-2 tys. zł? Bądźmy ostrożni i dobrze się zastanówmy, by nie wyrządzić krzywdy sobie i swoim bliskim.

W filmie poniżej obliczamy następujące zadanie:

Jaka będzie wielkość miesięcznej raty kredytowej, jeśli zaciągamy kredyt 200 tys. zł na 20 lat, oprocentowany 5% w skali roku?

Możesz oczywiście tą metodą obliczać wiele innych wariantów zaciągania pożyczek/kredytów, z innymi parametrami kwoty, oprocentowania i czasu spłaty.

Przejdź do filmu i zobacz jak obliczyć wielkość raty kredytowej

 

Poleć na Facebook'u