Logowanie

Po rejestracji i zalogowaniu na lotdocelu.pl korzystaj z menu "Dla zalogowanych".Po rejestracji sprawdź pocztę. Wyślemy Ci link aktywacyjny. Sprawdź folder SPAM (śmieci). Jeśli przy próbie rejestracji "nic się nie dzieje", zmień Nazwę użytkownika, bo prawdopodobnie ktoś już taką wykorzystuje. Jeśli nie możesz sobie poradzić, napisz do nas - pomożemy Ci.

Statystyka

Użytkowników : 7675
Artykułów : 77
Zakładki : 27
Odsłon : 747203
Jak zarabiać na giełdzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Borowiak   

Ci, których pasjonuje gra na giełdzie wolą inwestować sami. Inwestując samemu jednak trzeba utrzymywać kontrolę nad własnym rachunkiem. Inwestowanie to nie zabawa. Wiem coś na ten temat. Można narazić siebie i swoją rodzinę na znaczne straty. Ale nie jest tak źle - zarabiać można.

Aby zacząć musisz posiadać rachunek papierów wartościowych. W tym celu należy skierować się do biura maklerskiego lub banku, który oferuje taką usługę. Tam możesz spotkać fachowca - maklera, który pomoże Ci rozpocząć inwestowanie. Jednak makler pełni funkcję bardziej realizatora Twoich zleceń niż doradcy. Zwykle nie nadzoruje tego, jak wahania giełdowe wpływają na Twój rachunek. Poza tym jego odpowiedzialność za poradę jest praktycznie żadna. Zatem jeżeli wyznajesz zasadę "zrób to sam", pozostaje się uczyć.

Dla osób, które mniej się orientują i interesują giełdą polecałbym fundusze inwestycyjne. Ale i tu można bardzo się pomylić licząc na to, że fachowcy uchronią nas przed stratami. Mogą ewentualnie obniżyć nieco ryzyko przez wymuszoną przepisami dywersyfikację, której czasem nie ma gdy inwestujemy sami.


www.maklerska.pl

Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku można skorzystać z dostępnych możliwości, jakie oferują banki. Osobiście posiadam rachunek w mBANKU (eKONTO wraz z eMAX i  eMAX-Plus), w ramach którego mam dostęp do całej gamy funduszy inwestycyjnych oraz rachunek maklerski. Tutaj mam także IKE (indywidualne konto emerytalne – inwestowanie bez „podatku Belki”) oraz dostęp do ubezpieczeń. Zatem wszystko w jednym. Jest to wygodne i tanie. Za utrzymanie rachunków obecnie nie płaci się, a jednostki funduszy można nabywać i umarzać bez prowizji, jeśli robi się to samemu przez internet.

Inne banki także oferują podobne usługi, ale moim zdaniem mBANK jest najlepszy.

W Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych mBANKu masz możliwość kupowania, sprzedawania i konwertowania jednostek uczestnictwa ponad 140 funduszy inwestycyjnych. Bez opłat, bez prowizji, 24 h/dobę.

Dowiedz się więcej o koncie w mBANKu i innych bankach i zacznij inwestować w swoją przyszłość.

Pamiętaj jednak o zachowaniu rozsądku i kontroli. Osobom nie znoszącym nadmiernego ryzyka i obsunięć kapitału, nie chcącym poświęcać wiele czasu na zajmowanie się tymi zagadnieniami radziłbym zastanowić się nad bezpieczniejszymi strategiami (fundusze stabilnego wzrostu, obligacji, pieniężne, gotówkowe).

Warto także rozważyć dostępne w mBANKu mIKE-fundusze. Jak będziesz miał konto w mBanku, to łatwo założysz sobie IKE. Twoje zyski nie będą opodatkowane „podatkiem Belki”.

Szukasz literatury? Polecam z mojej biblioteki ważne pozycje. Znajdziesz je w menu Dla zalogowanych.

Chcesz wyrazić swoja opinię o tym artykule lub o całej stronie? Napisz do mnie na opinie(małpa)lotdocelu.pl

 

Twoja opinia zostanie umieszczona w menu Opinie o stronie. Z góry Ci za nią dziękuję.
 

Poleć na Facebook'u

Ciekawe

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama