Logowanie

Jeśli masz problem z założeniem konta lub logowaniem, napisz do nas na lotdocelu(małpa)lotdocelu.pl

Statystyka

Użytkowników:
3282
Artykułów:
89
Odsłon artykułów:
1965977

Ci, których pasjonuje gra na giełdzie wolą inwestować sami. Inwestując samemu jednak trzeba utrzymywać kontrolę nad własnym rachunkiem. Inwestowanie to nie zabawa. Wiem coś na ten temat. Można narazić siebie i swoją rodzinę na znaczne straty. Ale nie jest tak źle - zarabiać można.

Aby zacząć musisz posiadać rachunek papierów wartościowych. W tym celu należy skierować się do biura maklerskiego lub banku, który oferuje taką usługę. Tam możesz spotkać fachowca - maklera, który pomoże Ci rozpocząć inwestowanie. Jednak makler pełni funkcję bardziej realizatora Twoich zleceń niż doradcy. Zwykle nie nadzoruje tego, jak wahania giełdowe wpływają na Twój rachunek. Poza tym jego odpowiedzialność za poradę jest praktycznie żadna. Zatem jeżeli wyznajesz zasadę "zrób to sam", pozostaje się uczyć.

Dla osób, które mniej się orientują i interesują giełdą polecałbym fundusze inwestycyjne. Ale i tu można bardzo się pomylić licząc na to, że fachowcy uchronią nas przed stratami. Mogą ewentualnie obniżyć nieco ryzyko przez wymuszoną przepisami dywersyfikację, której czasem nie ma gdy inwestujemy sami.


www.maklerska.pl

Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku można skorzystać z dostępnych możliwości, jakie oferują banki. Osobiście posiadam rachunek w mBANKU (eKONTO wraz z eMAX i  eMAX-Plus), w ramach którego mam dostęp do całej gamy funduszy inwestycyjnych oraz rachunek maklerski. Tutaj mam także IKE (indywidualne konto emerytalne – inwestowanie bez „podatku Belki”) oraz dostęp do ubezpieczeń. Zatem wszystko w jednym. Jest to wygodne i tanie. Za utrzymanie rachunków obecnie nie płaci się, a jednostki funduszy można nabywać i umarzać bez prowizji, jeśli robi się to samemu przez internet.

Inne banki także oferują podobne usługi, ale moim zdaniem mBANK jest najlepszy.

W Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych mBANKu masz możliwość kupowania, sprzedawania i konwertowania jednostek uczestnictwa ponad 140 funduszy inwestycyjnych. Bez opłat, bez prowizji, 24 h/dobę.

Dowiedz się więcej o koncie w mBANKu i innych bankach i zacznij inwestować w swoją przyszłość.

Pamiętaj jednak o zachowaniu rozsądku i kontroli. Osobom nie znoszącym nadmiernego ryzyka i obsunięć kapitału, nie chcącym poświęcać wiele czasu na zajmowanie się tymi zagadnieniami radziłbym zastanowić się nad bezpieczniejszymi strategiami (fundusze stabilnego wzrostu, obligacji, pieniężne, gotówkowe).

Warto także rozważyć dostępne w mBANKu mIKE-fundusze. Jak będziesz miał konto w mBanku, to łatwo założysz sobie IKE. Twoje zyski nie będą opodatkowane „podatkiem Belki”.

Szukasz literatury? Ciekawe pozycje (w tym darmowe) znajdziesz po założeniu konta na naszej stronie w menu Dla zalogowanych.

Chcesz wyrazić swoja opinię o tym artykule lub o całej stronie? Napisz do mnie na opinie(małpa)lotdocelu.pl

 

Ciekawe