Logowanie

Jeśli masz problem z założeniem konta lub logowaniem, napisz do nas na lotdocelu(małpa)lotdocelu.pl

Statystyka

Użytkowników:
3282
Artykułów:
89
Odsłon artykułów:
1965992

Niekiedy chcemy zaciągnąć kredyt lub pożyczkę. Zastanawiamy się czy będzie nas stać je spłacać z pensji, którą co miesiąc otrzymujemy. Jak to policzyć? Naucz się tego w 5 minut.

Na dole artykułu znajdziesz film, gdzie pokazuję jak łatwo możecie sami policzyć wielkość raty, nie musząc nikogo się o to prosić.

Jedna uwaga przed filmem.

Czasem do raty kredytu na dom/mieszanie trzeba doliczyć miesięczne opłaty za ubezpieczenie nieruchomości oraz ubezpieczenie na życie. Oprócz tego może dochodzić ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ale jeśli nie posiadamy dzisiaj kwoty równej 10-15% wartości nieruchomości, to czy na pewno powinniśmy brać kredyt? Skoro przez ostatnie lata nie potrafiliśmy oszczędzać, to czy będziemy potrafili spłacać raty miesiąc w miesiąc po 1-2 tys. zł? Bądźmy ostrożni i dobrze się zastanówmy, by nie wyrządzić krzywdy sobie i swoim bliskim.

W filmie poniżej obliczamy następujące zadanie:

Jaka będzie wielkość miesięcznej raty kredytowej, jeśli zaciągamy kredyt 200 tys. zł na 20 lat, oprocentowany 5% w skali roku?

Możesz oczywiście tą metodą obliczać wiele innych wariantów zaciągania pożyczek/kredytów, z innymi parametrami kwoty, oprocentowania i czasu spłaty.

Przejdź do filmu i zobacz jak obliczyć wielkość raty kredytowej

Ciekawe